Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Варильні поверхні індукційні

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Індукційні поверхні: які бувають, плюси та мінуси експлуатації

Індукційна технологія використовується для приготування їжі з початку XX століття. Але стала досить поширеною та набула популярності лише останні десятиліття. З'ясуємо, у чому її плюси та мінуси Усі існуючі плити та варильні панелі виконують одне й те саме завдання – готують їжу. Але індукційна техніка діє принципово інакше: такі моделі не нагріваються, мають високий ККД і безпечні. Є в них свої мінуси: від вартості до необхідності оновлення посуду. Розбираємося, як працюють індукційні плити і в яких випадках вони кращі за газові або електричні аналоги.

Що таке індукційна плита: види та дизайн

Індукційна поверхня — це різновид електричної панелі, в якій застосовується принцип електромагнетизму. Головна відмінність тут – у способі передачі тепла. Якщо в класичних плитах воно йде від трубчастого нагрівального елемента (ТЕН) або полум'я, то в індукційному джерелом служить посуд. Індукційні плити, як і електричні та газові моделі, бувають вбудовуваними, що окремо стоять і настільними. Як і всі інші типи, вони поділяються на залежні та незалежні. У першому випадку плита з духовкою мають загальні елементи керування і повинні розташовуватися поруч. Незалежні варильні панелі можна розміщувати окремо від духової шафи або використовувати без неї. Робоча поверхня індукційних моделей, як правило, виконана зі склокераміки. Вони можуть бути не лише різних кольорів або з малюнком, а й різних форм — зустрічаються, наприклад, напівкруглі та ромби. Залежно від розміру (від 30 см до 100 см) індукційна варильна панель вміщує від однієї до шести конфорок. На деяких моделях їх розташування та розмітка виглядають незвично. Замість класичних «млинців» нанесені лінії, квадрати, що перетинаються, або просто позначений центр нагрівального елемента. Також є моделі з функціональними конфорками, наприклад для "гусятниці", або з поглибленням для сковороди-вок. Нагрів та інші налаштування найчастіше регулюються через сенсорні модулі. У деяких моделях для зручності конфорки оснащені світловими індикаторами, які вмикаються в момент роботи. Крім того, існують комбіновані варіанти плит, що поєднують технологію індукції з ТЕН або газовими конфорками. Індукційні панелі можуть бути оснащені додатковими функціями. В тому числі: вбудована витяжка; датчик розпізнавання посуду; режим Booster, або тимчасове посилення нагріву; захист від дітей та перегріву, переливання рідини; індикація залишкового тепла; автоматичне відключення за таймером; можливість об'єднання варильних зон.

Як працює індукційна плита

Головні робочі елементи такої плити – індукційні котушки з мідною обмоткою. Вони розташовуються під скляною панеллю відповідно до розмітки конфорок. У момент, коли витками котушки проходить струм, утворюється високочастотне магнітне поле (від 20 кГц до 100 кГц). Під його впливом у металевому посуді, поставленому на конфорку, виникають вихрові струми, які рухають електрони. У цьому процесі виробляється тепло - воно й нагріває дно каструлі чи сковорідки. Поверхня варильної панелі при цьому не розжарюється. Від неї може відчуватися деяке тепло - його віддав посуд.

Як підключити індукційну плиту

Індукційна плита працює від мережі 220В. Залежно від кількості конфорок споживана потужність становить від 2 до 7,5 кВт. При підключенні індукційної плити дотримуються тих самих вимог, що й для будь-яких інших електричних варильних панелей. Для такої техніки виводиться силова розетка, використовується кабель типу ВВГ не менше 6 мм, у щитку встановлюється автомат на 32А.

Плюси та мінуси індукційної плити

Плюси

Швидкість розігріву. Під час індукції тепло передається безпосередньо на посуд. Тому їжа нагрівається, а вода закипає набагато швидше. Порівняльні тести різних варильних панелей показали, що індукційні в середньому доводять до кипіння 6 літрів води на 2-4 хвилини швидше за конкурентів інших типів.

Безпека. Оскільки поверхня плити не нагрівається, ризик травми або випадкового спалаху зводиться до мінімуму. Це особливо актуально, якщо у будинку є діти чи тварини. Контроль температури. Завдяки індукції регулювати температуру приготування можна точніше. При вимиканні теплообмін відразу припиняється, тому ймовірність википання або підгоряння мінімальна.

Легке очищення. Як і традиційні електричні варильні панелі, індукційні мають гладку скляну поверхню. Оскільки вони не нагріваються, бризки чи шматочки їжі не пригорають. Енергоефективність. Ці моделі не нагрівають повітря навколо посуду, тому корисне тепло не втрачається. ККД індукційних плит найвищий - вони здатні передавати до 90% електромагнітної енергії . Для газових та електроплит цей діапазон становить від 30% до 70% залежно від моделі.

Мінуси

Шум. При роботі індукційних плит може виникати тихе дзижчання або гудіння. Зазвичай це пов'язано з типом посуду, що використовується. Більш легкі сковороди з нержавіючої сталі можуть створювати більше шуму, ніж важкі.

Залежність розміру. Варильна панель не увімкнеться, якщо поставити на конфорку посуд меншим діаметром. Зазвичай виробники рекомендують закривати щонайменше 60–70% її площі.

Робота із кардіостимуляторами. Прямої заборони на використання індукційних плит для людей з кардіостимуляторами немає, але існує низка досліджень про вплив магнітного поля на роботу таких пристроїв. Для зменшення можливих ризиків виробники рекомендують витримувати відстань щонайменше 60 см.

Спеціальний посуд. Купівля індукційної плити вимагатиме заміни кухонного посуду.

Посуд для індукційної плити

Для приготування їжі на індукційній плиті використовують посуд лише з феромагнітного металу, тобто з великою магнітною проникністю. Наприклад, чавун та сталь. Найпростіший спосіб перевірити, чи підходить наявний кухонний посуд чи ні, — піднести на дно магніт. Якщо він прилипне, то використовувати такий посуд можна. Мідні, керамічні, глиняні або алюмінієві сковороди та каструлі для приготування на таких плитах не підходять, якщо тільки дно посуду не має металевої вставки. В іншому випадку плита просто не запрацює. Обійти ці складнощі можна: для індукційних плит випускають спеціальні перехідники. Ці пристрої у вигляді дисків дозволяють використовувати не тільки посуд з інших матеріалів, але й різну за розміром конфорки. Адаптери виготовлені з потрібного феромагнітного металу і, нагріваючись, передають тепло звичайному посуду. Їх можна використовувати у разі розбіжності діаметрів дна і конфорки. Наприклад, для турок чи маленьких ковшиків. При використанні індукційної плити виробники радять дотримуватись кількох правил: Діаметр дна посуду повинен відповідати розміру конфорки. Для більшості плит мінімальний розмір 12 см. Для рівномірного та ефективного нагрівання слід вибирати посуд із пласким та товстим дном. Занадто тонке днище може деформуватися у процесі готування. Перехідник повинен бути розмір конфорки, хоча допускається використання адаптера трохи меншого розміру. Перед покупкою слід вивчити маркування посуду. Для індукційних плит вона містить спеціальний знак у вигляді спіралі або слово induction. Особливого догляду такий посуд не вимагає, його можна мити так само, як і будь-який інший.

Індукційна чи електрична плита?

У квартирі з маленькою кухнею індукційна плита допоможе уникнути задухи та надмірного нагріву повітря при приготуванні. Але, як і у випадку зі звичайною варильною панеллю, перед її встановленням може знадобитися прокладання нової електрики. Те саме стосується випадків заміни газових плит на електричні. У старих будинках, розрахованих на газове обладнання, проводка, як правило, на такі навантаження не розрахована. У заміському будинку можна використовувати будь-який варіант пристрою, якщо це дозволяє потужність. Оскільки обидві плити працюють від електрики, важливо, щоб напруга в мережі була стабільною, без стрибків. Інакше техніка може вийти з ладу. При деяких несправностях ремонт індукційної плити може виявитися дорожчим, ніж електричної через більшу кількість електронних блоків управління. Роблячи вибір на користь індукційної плити, потрібно бути готовим, що, швидше за все, потрібно деякий час, щоб звикнути до миттєвого нагрівання та особливостей регулювання потужності. Максимальна споживана потужність для двох видів плит загалом однакова. Однак вважається, що індукційна дозволяє краще економити на рахунках за електроенергію: ТЕНу потрібно більше часу для досягнення потрібної температури.

Вгору