Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Сушильні машини

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Як працює сушильна машина: принцип дії та функціонал

Пральна машина значно полегшила догляд одягу. Поклавши в неї брудні речі, через якийсь час можна вийняти абсолютно чисті. Щоправда, після прання одяг потрібно ще й висушити. Для цього традиційно використовується балкон, на якому натягуються ряди мотузок, або спеціальні кімнатні сушарки. Але виробники побутової техніки давно вигадали, як удосконалити процес сушіння, випустивши спеціальні сушильні машини. Щоправда, ця техніка поки що не дуже популярна.

 Багато хто досі вважає її зайвою розкішшю. Чи потрібна сушильна машина, звичайно, вирішувати вам. Але погодьтеся, що можливість висушити білизну відразу після прання має безліч переваг. По-перше, ваш балкон звільниться від прикраси у вигляді мотузок і мокрого одягу, і ви зможете спокійно проводити там час, не побоюючись забруднити випрані речі. По-друге, не потрібно чекати кілька годин, поки одяг висохне. По-третє, на неї не сідає пилюка з вулиці і не в'їдаються неприємні запахи, наприклад, від цигарок, які коханий чоловік курив на балконі, поки там сушилася білизна. Багато моделей сушарок можуть позбавити власника навіть необхідності гладити одяг – його можна буде відразу ж покласти в шафу. Сушильна машина особливо необхідна сім'ї з маленькими дітьми, де щодня доводиться прати та сушити велику кількість білизни. Наші мами та бабусі вішали мокрі повзунки над кухонною плитою, щоб швидше висушити їх, у нас є можливість оптимізувати цей процес, використовуючи сушильну машину. Деякі моделі можуть знезаражувати паром, що дуже важливо для дитячих речей. 

Сушарку можна використовувати і для інших цілей. Наприклад, щоб освіжити повсякденний одяг, якщо немає необхідності його прати. Апарат може очистити м'які іграшки, які накопичують велику кількість пилу, збити подушки або осушити взуття. Як же працює це диво техніки і на що в першу чергу варто звертати увагу на купівлю сушильної машини? Про це та багато іншого ви зможете дізнатися з нашої статті.

Як працюють сушильні машини?

Більшість сушильних машин зовні схожі на пральні. У них практично такий самий корпус, панель управління, люк та барабан. Люк може бути як зі склом, так і без нього (повністю пластиковий). Барабан сушарок має дуже великий об'єм (від 80 літрів), щоб за один раз висушити достатню кількість білизни. Завантажити у них можна до 8-9 кг мокрого одягу. Якщо у вас пральна машина із завантаженням 5-6 кг, вибирайте сушильну машину з максимальною місткістю, щоб висушити всю випрану білизну за один раз. Враховуйте, що мокрий одяг важчий за сухий. 

Сушарці не потрібно сильно розкручувати барабан, тому його швидкість рідко перевищує 100 обертів на хвилину. Принцип роботи сушильної машини такий самий, як і у пральної, тільки в ній замість води білизна обробляється нагрітим повітрям. Волога, що випаровується, конденсується і виводиться різними способами, про які ми поговоримо нижче. У сучасних сушарках є кілька програм для висушування білизни. При інтенсивній воно сушиться менше години дуже гарячим повітрям, проте деякі тканини після цього можуть дати усадку. Для них призначений делікатний режим, який займає набагато більше часу. Програма «Під праску» залишає речі трохи вологими, через що їх легше гладити. Увімкнувши режим «У шафу», ви отримаєте абсолютно сухий одяг, який можна прибирати на зберігання. Сушіння за часом використовується, коли одяг необхідно лише трохи підсушити. При включенні режиму "За типами тканини" машина автоматично виставляє потрібний час і температуру в залежності від виду матеріалу.

Типи сушіння

Існують такі типи сушильних машин – барабанні апарати та сушильні шафи. Принцип роботи сушарки барабанного типу ми описали у попередньому розділі. Ці пристрої є найпопулярнішими, тому що не займають багато місця в квартирі. Їх можна встановити поруч із пралкою або на неї (в колону) за допомогою спеціальних кріплень. Найчастіше обидва прилади купуються в одного виробника.

 Є й інші види сушарок, не такі популярні. Це сушильні шафи. Вони досить габаритні: висота 175 см, а ширина та глибина 60-65 см. Але висушити в такій шафі можна лише 3-4 кг білизни. Головна його перевага в тому, що одяг розвішується на вішалках, як у звичайній шафі, і в такому положенні обдувається теплим повітрям. Вона не деформується і не пошкоджується через тертя об барабан. У шафі можна безпечно просушити речі з делікатних тканин, спідню білизну, головні убори, взуття. За принципом відведення вологи сушильні машини діляться на три типи – вентиляційні, конденсаційні та з тепловим насосом. Вентиляційні сушарки коштують дешевше, але слід продумати принцип виведення вологи. Справа в тому, що вологе повітря з них має виходити назовні. Шланг апарату найчастіше приєднують до системи вентиляції або виводять воду у вікно, що не дуже зручно. Цими обмеженнями зумовлений невеликий попит на такі апарати.

 Набагато зручніше, але значно дорожче за сушильні машини з технологією Heat Pump. Вони не виводять вологе повітря назовні, а пропускають його через тепловий насос. Там волога конденсується та відводиться, а повітря нагрівається та використовується повторно. Завдяки замкнутій системі теплообміну таке сушіння дуже економічне. Втрати тепла практично не відбувається, тому такий апарат може заощадити своєму власнику до 50% електроенергії порівняно з іншими сушильними машинами. Але його покупка обійдеться набагато дорожче. Найпопулярнішими є сушильні машини конденсаційного типу, тому про них ми поговоримо окремо. 

Що таке конденсаційні сушильні машини? Конденсаційна сушильна машина коштує дещо дорожче, ніж вентиляційна, зате споживає менше електроенергії. При конденсаційному сушінні волога не виводиться назовні. Нагріте ТЕНом вологе повітря охолоджується в теплообміннику. Конденсат, що утворився, надходить у спеціальний контейнер, з якого потім просто виливається. Іноді їх підключають безпосередньо до каналізації, щоб не збирати воду вручну. Перевагою сушарок конденсаційного типу є те, що їх можна встановити будь-де, не прив'язуючись до системи вентиляції або каналізації. Майже всі моделі оснащені особливими фільтрами для волокон і ворсинок, ця деталь очищає повітря, покращуючи його циркуляцію всередині апарату. Фільтр бажано очищати після кожного циклу роботи сушарки. Це продовжує ресурс мотора та покращує якість роботи техніки.

Місткість

Місткість сушильної машини залежить від її габаритів та об'єму барабана. Якщо ви купуєте сушарку на додаток до пральної машини, подбайте про те, щоб знайти місце для її встановлення, оскільки розміри обох апаратів зазвичай збігаються. Глибина сушильної машини – 60-65 см, ширина – близько 60 см, а висота – 85 см. У продажу є і компактні сушарки, що мають скромніші габарити. Однак слід враховувати, що вони оснащені меншим набором функцій і зможуть висушити невелику кількість білизни за один раз. Їх слід вибирати лише в тому випадку, якщо ви змушені віддати перевагу економії простору перед функціональностю. Оптимальний об'єм барабана – від 100 літрів. Такий апарат дозволяє завантажити 5-6 кг білизни. При завантаженні враховуйте, що всередині барабана обов'язково має бути достатньо вільного місця для нормальної циркуляції нагрітого повітря. Тоді одяг не збиватиметься в одну велику грудку, а навпаки розгладиться. 

При виборі сушарки орієнтуйтеся на місткість пральної машини та на періодичність використання апарата. Якщо ви включаєте його менше 4 разів на тиждень, завантаження 4-6 кг буде цілком достатньо. При використанні до 6 разів на тиждень вибирайте модель місткістю не менше 7 кг. У ній ви легко зможете просушити навіть речі великого розміру. Якщо ви сушите білизну щодня та у більших кількостях, у тому числі й великі речі, рекомендуємо вибрати сушарку місткістю 9 кг. Вона максимально спростить ваше завдання. Багато покупців ставлять питання: навіщо купувати сушильну машину, що окремо стоїть, якщо існують пральні з функцією сушіння?

Чи варто переплачувати?

При покупці апаратів "2 в 1" слід враховувати наступний момент. При завантаженні барабана, наприклад, 5 кг, за один раз вони можуть висушити максимум половину випраних речей. Тобто програму сушіння доведеться запускати двічі, що веде до перевитрати електроенергії. А в сушильну машину ви завантажите відразу всю випрану білизну, адже її барабан дозволяє це зробити.

Потужність споживання

Питання споживання електроенергії сушильною машиною хвилює всіх користувачів, адже апарат працює досить тривалий час. На нагрівання повітря електроенергії витрачається більше, ніж на нагрівання води, тому перші сушарки були дуже ненажерливими. Кілька років тому знайти в магазині апарат хоча б з класом енергоефективності було дуже важко. Найчастіше траплялися пристрої з маркуванням D. Ті, хто чув про класи енергоефективності побутової техніки, знає, що всього їх сім, і вони позначаються латинськими літерами від А до Е. Що клас вище, тим більше грошей ви збережете на експлуатації приладу. Зараз багато виробників випускають сушарки з класом енергоефективності А. Вони коштують дорожче, ніж ті, що мають маркування В або С, але незабаром окупають витрачені на них гроші за рахунок зменшення споживання електроенергії.

 При покупці слід враховувати і споживану потужність техніки. Чим вона вища, тим швидше буде сохнути білизна і тим менше грошей ви витратите на оплату електроенергії. Але врахуйте, що на ринку є моделі з потужністю до 4 кВт. Таке навантаження здатне витримати проведення далеко не в кожній квартирі. Тому перед покупкою рекомендується проконсультуватися у досвідченого електрика і, можливо, замінити проводку. Але оптимальним варіантом вважаються все ж таки апарати потужністю 2 кВт.

Установка сушильних машин

Встановлення сушильної машини багато в чому залежить від принципу її роботи. Вентиляційні моделі потрібно ставити недалеко від витяжки, а конденсаційні можна встановити будь-де. За бажанням їх можна підключати до системи каналізації. Існує також кілька способів розміщення апарату в приміщенні, кожен із яких має свої особливості. Сушарку можна поставити зверху на пральну машину, поруч із нею, у спеціальну нішу або під стільницю. Перший варіант є найпопулярнішим. Цей спосіб називається установкою колону. Він особливо актуальний для маленьких квартир, оскільки дозволяє заощадити дорогоцінний простір. Для встановлення апаратів у колону необхідні спеціальні кріплення. Якщо вони не йдуть у комплекті до техніки, їх потрібно придбати окремо. 

Встановлення сушильної машини над пральною без кріплення категорично заборонено. Під час роботи апарат сильно вібрує, тому може зісковзнути. Монтаж у колону здійснюється досить легко. Кріплення та спеціальні ковпачки встановлюються на корпусі прання. Потім у ковпачки кріпиться корпус сушарки, ніжки викручуються, і апарат встановлюється за рівнем. Іноді техніку за допомогою спеціальних рейок кріплять до стіни, але цей варіант дуже рідко використовується. 

Важливий момент – пральна машина не повинна бути вужчою за сушильну, інакше стійкість конструкції буде під питанням. Якщо ви запланували покупку сушарки під час проведення ремонту, можна зробити для неї з гіпсокартону спеціальну нішу або шафу для монтажу в колону. Якщо сушильна машина встановлена ​​в ніші одна, зверху над нею можна влаштувати полицю для білизни. Останній варіант - установка під раковиною та стільницею. Його використовують у тому випадку, якщо вся побутова техніка у квартирі вбудована. Таке розміщення полегшує підключення апарату до комунікацій та дозволяє заощадити місце на кухні. Після встановлення сушарки вибраним способом її необхідно підключити до комунікацій – вентиляційної шахти, або каналізації, та до електрики. 

Підключення до вентиляції здійснюється за допомогою гнучкого повітроводу, який приєднується до вентиляційного отвору апарату. Другий кінець труби виводять у центральний вентиляційний канал або у кватирку. Якщо ви придбали сушильну машину конденсаційного типу, то можете виливати вручну воду з ємності або полегшити собі життя, підключивши апарат до каналізації. Для цього в ньому є спеціальний зливний отвір, до якого потрібно приєднати звичайний зливний шланг. Його виводять або безпосередньо в злив, або в раковину чи унітаз. В останню чергу техніку підключають до електромережі. Для цього можна вивести окрему лінію від розподільної коробки чи використовувати розетку, яка обов'язково має бути із заземленням. Електромережу, що обслуговує сушарку, потрібно обов'язково захистити ПЗВ (пристрій захисного відключення) та автоматичним вимикачем.

 • Сушильна машина Fabiano FTD 0207 CDR (8262.510.1127) 691785 фото
  3
  Код товару: 691785
  17 505 грн
  Купити
  В наявності
 • Код товару: 427370
  25 064 грн
  Немає в наявності
 • Під замовлення

  За термінами доставки товару уточнюйте у менеджера. Замовлення приймається після оплати 100%.

  Код товару: 825494
  26 410 грн
  Немає в наявності
Вгору