Кількість
|
Вартість
|
||
|
Холодильник – це апарат, створений для предметів, які потребують зберігання при низькій температурі. Залежно від того, які обсяги необхідно зберігати, холодильники поділяються на: побутові; промислові; комерційні. Пристрій підтримує низьку температуру в камері завдяки роботі холодильної машини, що переносить тепло з теплоізоляційної камери назовні. Як правило, в холодильниках підтримується температурний режим від 0 до +5 градусів за Цельсієм.
Історія появи
Прототипи сучасних холодильників з'явилися задовго до того як з'явилася електрика. Невідомо хто помітив, що продукти в прохолоді зберігають свіжість довше. Але цю властивість холоду люди використовували дуже давно. Копалися льохи, вирубувалися льодовики. Ці нехитрі прийоми використовувалися багатьма цивілізаціями вже понад 1000 років..В 1873 року з'явився перший компресійний холодильник з використанням ефіру як охолоджуючого агента. Пізніше його через високу вогнебезпеку замінили на скраплене повітря та діоксид сірки. І лише в 30-х роках 19 століття з'явилися перші холодоагенти – хлорфторвуглеці. Це дозволило промисловості розпочати масовий випуск холодильників.
Принцип роботи холодильника
Робота холодильника заснована на найпростішому принципі охолодження і складається з п'яти основних компонентів: компресора; конденсатора; випарника; капілярної трубки; холодоагенту. Компресор працює за принципом насоса. Його завдання - стиск і подача холодоагенту під тиском. Конденсатор перетворює холодоагент з газоподібного стану в рідкий. Тепло, що виділяється при цьому, виділяється в навколишнє середовище. Випарник - це вузол холодильника, в якому відбувається кипіння холодоагенту. Капілярна трубка служить сполучним елементом між випарником і конденсатором.
Схема холодильника
Схему роботи холодильника можна описати таким чином: при включенні компресора з випарника відсмоктується, а потім стискається в компресорі холодоагент. Потім він конденсується в конденсаторі, дроселює в капілярній трубці і впорскується у випарник. Після цього компресор знову всмоктує холодоагент. Цикл замикається.
Холодильник – вкрай затребуваний прилад. Випускаються вони в усьому світі на підприємствах з виробництва побутової техніки. Технологія виготовлення включає безліч етапів. Починається все у проектному бюро. Для розробленої моделі готують сформовані із гранул пластикові листи. Вони ріжуться. Потім у термоформувальних машинах трансформуються у двері та внутрішні стінки апарату.За цим слід виготовлення випарників. Трубки випарників намотують на роботизованих лініях. Після всі готові частини компонуються, і заготовка відправляється у мишину, де відбувається заповнення технологічної піною всього внутрішнього простору стінок. Потім на дверцята холодильника кріпиться стрічка ущільнювача. І у фіналі складання на спеціальній лінії конвеєра збираються в єдине ціле корпус, двері, полиці. Слідом встановлюється компресор та елементи управління. У фіналі кожен виріб проходить тестування на якість збирання. Потім трубки заповнюються холодоагентом і запаюються. Попередньо з них відкачується повітря. Перед комплектацією та упаковкою вироби тестуються на електробезпеку та надходять на склад готової продукції.
Сучасні холодильники - ефективні пристрої з високим коефіцієнтом корисної дії (ККД), що визначається співвідношенням корисної енергії до всієї витраченої. У побуті зорієнтуватися в ККД холодильника зручніше, дізнавшись про клас його енергоефективності У двокамерних холодильниках — і випарників два. Охолоджується спочатку морозильник, а потім холодильна камера. У вбудованих моделях особлива увага приділяється розташуванню конденсатора, що передбачає вільне відведення тепла. Схема вбудовування деяких моделей передбачає вентиляцію через цоколь та оптимальний вихід повітря. Сучасні холодильники можуть мати не один, а два контури охолодження.
Чимало моделей випускається і з двома компресорами, та й сам компресор удосконалили, створивши, окрім звичайного лінійного, інверторний мотор, який регулює тиск холодоагенту плавніше і не відключається, а працює на зниженій потужності. Таким двигуном оснащені пристрої від LIEBHERR. Для безпеки компресора при транспортуванні між ним і корпусом поміщають так звану транспортну розпірку - шар пінопласту, який видаляють перед першим включенням.
Ще одне вдосконалення — регулювання потоків повітря в камері за допомогою вентилятора або кулера (від англ. «cooler»). На стінах при правильному розподілі потоків не намерзає іній - саме на цьому принципі засновано систему автоматичного розморожування NoFrost. Що далі, то менше техніка потребує людського втручання. "Розумні" холодильники самі регулюють температуру, проводять діагностику, обирають режим енергоспоживання. Нерідко їх оснащують диспенсерами - пристроями для подачі холодної води та льоду в кубиках і навіть підключають до водопроводу.
Холодильниками можна керувати віддалено, у тому числі підключати відеокамеру та не згадувати, чого не вистачає, а просто подивитися.