Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кварилова ванна: особливості та недоліки
Кварилові ванни, які ще колись вважалися новинкою, сьогодні широко застосовуються в облаштуванні ванних кімнат приватних будинків і квартир. Вони виступають свого роду логічним продовженням удосконалень, що дозволили усунути всі недоліки акрилової сантехніки.
Що таке кварил?
Основою виготовлення кварилових ванн виступає синтетичний матеріал, створений шляхом з'єднання акрилу з кварцовим піском. Він має щільну структуру, в якій дрібні частинки кварцу «запаяні» в пластикові оболонки, а порожнечі між ними заповнені рідким акрилом. Наявність кварцового піску робить його міцним і довговічним, а додаткові суміші надають бажаного кольору і текстури. Переконавшись, що новинка може повністю замінити акриловий аналог, виробники направили всі свої зусилля на виготовлення кварилових ванн. Виробництво кварилових ванн здійснюється методом виливки у спеціальні форми. Вони покриті блискучим лаком, але при цьому мають неслизьку поверхню, що особливо актуально для дітей і людей похилого віку. Наявність зміцнюючих добавок робить їх більш важкими порівняно з акриловими моделями. Товщина стінок та основи готових виробів може досягати 10 см. Це робить їх максимально міцними та дозволяє здійснювати безкаркасну установку.
Плюси та мінуси кварилових ванн
Кварилові ванни, як і сантехнічне обладнання з будь-якого іншого матеріалу, мають свої плюси і мінуси.
• Вишуканий зовнішній вигляд. Гладка, однорідна і позбавлена якихось шорсткостей поверхня сяє бездоганною білизною.
• Невелика вага. Вони важчі за акрил, але значно легші від їх сталевих і тим більше чавунних аналогів.
• Жорсткість конструкції. Міцні кварилові ванни з жорсткими стінками не вимагають облаштування додаткового каркасу, що підсилює.
• Удароміцність. Їм не страшні удари та механічні пошкодження. Об'єкт, що випадково впав у чашу, не пошкодить цілісність поверхні.
• Забезпечують ефект звукопоглинання. Наявність акрилу в структурі полімеру дозволяє поглинати звук води, що ллється, роблячи його більш м'яким і приглушеним.
• Низька теплопровідність. Вода в такій ванні повільно остигає, зберігаючи комфортну для тіла температуру. Сама ж ванна на відміну від своїх попередниць на дотик залишається теплою.
• Довгий термін служби. Висока міцність кварила, з якого вилиті товсті стінки ванни, збільшує термін служби виробу.
• Кварилові ванни славляться простотою монтажу. Установку можна виконати і без залучення спеціалістів власноруч, скоротивши цим статтю витрат. Поверхня кварилових ванн стійка до впливу миючих засобів. Алепри її обробці неприпустимо використовувати склади з включенням абразивних елементів. У разі появи подряпин та пошкодження поверхні, її завжди можна відновити. Головний недолік кварилових ванн – висока вартість виробів. Вони обійдуться дешевше за ті ж моделі з натурального каменю. Але в ціновій градації серед представлених на ринку акрилових, сталевих і чавунних ванн кварилові моделі займають найвищі позиції. Це обумовлено тим, що технологія виробництва ще нова, а конкуренція на ринку не така велика.
Варіанти виконання популярних моделей
Ванна є масивним елементом інтер'єру кімнати для прийому водних процедур, а тому привертає увагу на себе в першу чергу. Кварилові ванни, що характеризуються чудовими естетичними якостями, стануть гідним доповненням інтер'єру, оформленого в будь-якому стилі. Форма чаші залежить тільки від розмірів вільного простору і ваших дизайнерських задумів. Багатий асортимент кварилових ванн надає великий простір для творчості.
Вид #1 – окремо стоять
Розташована окремо ванна прямокутної форми не потребує додаткової «оправи», оскільки її зовнішні стінки вже і так естетично оформлені. Таку модель можна:
• розмістити у кутку кімнати;
• присунути до стіни;
• встановити у центрі приміщення, облаштувавши імпровізований подіум для підведення комунікацій. Чаші округлих форм, зовні нагадуючи мініатюрні купальні та декоративні водоймища, чудово підійдуть для санвузлів, оформлених у тематичних стилях: морському, китайському, етнічному…
Вид #2 - прямокутні
В умовах багатоквартирних будинків, ванні кімнати не славляться великою площею,тому найбільшого поширення набули моделі прямокутної форми, що вбудовуються, розмірами від 1,5 до 1,7 метра. Традиційні моделі розраховані на середню комплекцію людини. У них зручно під час водних процедур витягнутися на весь зріст, розслабляючись у теплій воді після важкого робочого дня.
Вид #3 - кутові
Якщо моделі стандартних габаритів з якихось причин не вписуються в параметри невеликого приміщення, на допомогу приходять кутові ванни. Форма чаші такої ванни може бути:
• рівнобедрений трикутник із закругленою стороною;
• трапецію зі скошеними кутами;
• асиметричний багатогранник. За рахунок нестандартної форми виробу вони мають більший об'єм чаші, ніж прямокутні моделі. Найбільшою популярністю користуються кутові моделі завдовжки 1,5-1,6 метра. Вони можуть бути виконані як ліво-, так і в правосторонньому варіанті. Головна перевага кутових моделей - зручність використання. У розміщеній по діагоналі чаші ви зможете приймати будь-які положення, почуваючи себе комфортно і не сором'язливо.
Вид #4 - сидячі ванни
Виробники пропонують також категорію укорочених сидячих моделей, габарити яких не перевищують 1,2-1,4 м. Головною їх особливістю є малий формат та наявність спинки. Сидячі ванни, як правило, мають прямокутну чашу, обладнану сидінням. Хоча трапляються і кутові варіанти. У сучасних конструкціях часто передбачені герметичні дверцята. Ще варіанти моделей кварилових ванн
Нюанси встановлення та підключення
Більшість моделей кварилових ванн спочатку не мають отвір для переливу, а деякі з них навіть зливного стоку. Це виробниками робиться для того, щоб майстер мав можливість вибрати найбільш зручний варіант підключення до каналізаційної системи. Таким же способом у кварилову сантехніку монтують змішувачі, поручні та інше необхідне обладнання. Виконання цієї кропіткої та відповідальної роботи краще довірити професіоналу. Вбудовувані моделі забезпечені спеціальними опорними ніжками. Споруджений каркас у цьому випадку виконує лише декоративні функції. Технологія установки мало чим відрізняється від монтажу сталевих або акрилових моделей:
• Ванну виставляють на попередньо очищену основу.
• За допомогою регульованої основи, орієнтуючись за рівнем, вирівнюють верхню площину горизонтально.
• В одному з бортів монтують крани з холодною та гарячою водою.
• За допомогою пластикових перехідників, що входять в комплект, встановлюють пристрій зливу-переливу і підключають ванну до каналізаційної труби.
• Перевіряють герметичність з'єднань. Для цього заповнюють ємність водою і залишають її на кілька годин. При необхідності усувають протікання.
• Лицьову боковину ванни закривають панеллю декоративного подіуму або оформлюють облицювальним матеріалом. Точні геометричні форми кварилових моделей дозволяють досягти мінімального шва між краєм конструкції та кахелем у процесі облицювання.
Огляд провідних виробників
Виробництво кварилових ванн – нове явище, яке ще не встигло набути широкого поширення. Серед компаній, які освоїли нову технологію, безперечним лідером можна вважати Villeroy & Boch. Провідний німецький виробник, добре відомий на ринку більш ніж чверть століття, раніше спеціалізувався на створенні порцелянової та керамічної сантехніки. ванни можуть бути оснащені аеро- та гідросистемами. Гідромасаж, що створюється силами водяних струменів, має розслаблюючий і регенеруючий ефект, відновлюючи гарне самопочуття і фізичну форму. Головною особливістю продукції цієї торгової марки є покриття поверхні антисептичної емаллю, в структурі якої присутні іони срібла. Продукція цієї торгової марки славиться відмінною якістю, підтвердженням чого служить великий попит на неї. На всі вироби виробник дає гарантію терміном у 10 років. Але за високу якість доводиться платити. Вартість кварилової сантехніки коливається від 800 до 5000 євро. Зупинивши свій вибір на квариловій моделі, ви станете володарем ванни, яка буде більш практична, ніж акрилова і перевершувати за пластичністю форм сталеві та чавунні аналоги.