Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Донні клапани

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Донний клапан. Що це таке та в чому його переваги?

 

Донний клапан – порівняно молоде явище на українському сантехнічному ринку. Змішувачі, оснащені цим пристроєм, з'явилися в асортименті спеціалізованих магазинів близько 20 років тому. Це були вироби європейських виробників, і наявність донного клапана подекуди викликало певне подив у вітчизняного покупця. Навіщо здорожчувати виріб подібним механізмом не зовсім зрозумілого призначення?

 

Сьогодні донні клапани (у комплектації змішувачів та окремо) випускають більшість виробників сантехнічного обладнання. Цей пристрій перестав сприйматися дивиною, популярність донних клапанів впевнено набирає обертів. Зростання популярності цілком зрозуміле. Донний клапан – це зручно, красиво та, головне, економно! Для тих, у кого, як і раніше, є питання з цього приводу, постараємося викласти максимум інформації про донні клапани для сучасних ванних кімнат. Донний клапан з'явився в Англії, де раніше практично у всіх будинках умивальники та мийки були обладнані не змішувачем, що змішує воду, а двома окремими кранами для холодної та гарячої води. Тобто змішування води відбувалося безпосередньо у раковині. Для того, щоб закрити зливний отвір, був винайдений донний клапан. По суті це модернізований варіант звичайної пробки-заглушки, яка використовується для закриття зливного отвору. Іноді можна почути іншу назву цього пристрою – автопробка. Незважаючи на те, що в нашій країні немає такої традиції, як в Англії (використовувати окремі крани для гарячої та холодної води), донні клапани користуються все більшим і більшим попитом в Україні. Ними оснащуються цілком сучасні змішувачі, які вже подають змішану воду. Пов'язана така затребуваність донних клапанів з більш серйозним ставленням до природних ресурсів нашої планети і цінами на комунальні послуги, що стрімко зростають. Бережне ставлення до довкілля та прагнення економити фінансові кошти – позитивні якості, незалежно від країни проживання людини. Донний клапан – чудовий спосіб раціонально використовувати водні ресурси та економити сімейний бюджет. Адже для здійснення безлічі процесів із використанням води зовсім не обов'язково зливати десятки літрів у каналізацію.

 

Види

 

Механічний донний клапан. Механічний клапан закривається рукою натисканням на верхню частину (кришку). Дія такого клапана ґрунтується на роботі пружинного механізму. Вироби такого типу іноді називають Click-Clack чи Push Open. Недоліком механічного затору є той факт, що для відкриття необхідно опускати руку у воду. Головна перевага системи – відсутність технічної прив'язки до змішувача. Механічні клапани можна встановлювати на сифони не тільки умивальників та біде, але також ванн та душових піддонів. Вони швидко та просто монтуються, легко обслуговуються.

 

Автоматичний донний клапан. Управління автоматичним донним клапаном відбувається за допомогою важеля, розташованого на корпусі змішувача (збоку або ззаду). Цей варіант вважається більш комфортним і гігієнічним, так як для відкривання-закривання клапана не потрібно опускати руки у воду. Важель на корпусі і саму заглушку з'єднує металевий стрижень. В силу цих конструкційних особливостей автоматичними донними клапанами змішувачі для ванни та душу не комплектуються – тільки змішувачі для умивальників та біде. Зі змішувачем чи без? Як уже згадувалося вище, донні клапани можуть використовуватися для перекривання зливу в умивальнику, кухонній мийці, біде, ванні, глибокому душовому піддоні. Для умивальників та біде можна придбати фабричний комплект: змішувач з автоматичним донним клапаном. Для ванни або душу буде потрібний механічний варіант. Механічну автопробку для ванни або душу можна купити окремо або в комплекті зі зливним сифоном. Багато виробників зливної арматури сьогодні пропонують сифони, укомплектовані донним клапаном системи Click Clack.

 

Дизайн

 

Дизайн донних клапанів не відрізняється великою різноманітністю. Більшість виробу прихована, на видноті залишається лише один елемент - кругла металева кришечка-заглушка. Оскільки отвір зливу завжди круглий, то і кришки донних клапанів практично завжди мають круглу форму. Хоча іноді можна зустріти дизайнерські вироби з незвичайними формами кришок. Найсуттєвіше, чим можуть відрізнятися моделі – кольором покриття. Данний клапан у комплекті зі змішувачем матиме ідентичне змішувачу покриття. Якщо ж ви купуєте змішувач і клапан окремо, краще зупиніть свій вибір на стандартному хромованому покритті. Донний клапан у якомусь іншому кольоровому варіанті доведеться пошукати – 90% всіх моделей випускається у кольорі «хром».

 

Плюси і мінуси

 

Отже, перейдемо до найважливішого. Чи справді цей скромний і практично непомітний пристрій дарує безліч додаткових зручностей? Варто підбити підсумки перед прийняттям рішення та покупкою.

 

Переваги

 

• Економія. Донний клапан дає можливість набирати воду в раковину під час вмивання, ручного прання, миття овочів, продуктів, посуду та інших «водних» процедур. На перший погляд, економія непомітна, але за фактом виявляється досить суттєвою.

 

• Зручність та комфорт. За допомогою донного клапана можна швидко, якісно та надійно перекрити злив одним рухом важеля або натисканням кнопки.

 

• Гігієна. Донний клапан набагато гігієнічніший за гумові або пластикові заглушки. Він не пліснявіє, не руйнується під впливом води, не стає слизьким та липким, легко та просто чиститься.

 

• Естетичний зовнішній вигляд. Стильна блискуча кришечка без будь-яких ланцюжків і мотузочок виглядає в сучасному інтер'єрі набагато естетичніше за старомодні пробки.

 

Недоліки

 

• Незвичний варіант. У нашій країні традиція набирати воду на мийку мало поширена. До такого способу використання води та економії потрібно себе привчити, виробивши певні звички.

 

• Вимагає уважності під час використання. Якщо ви закрили клапан у мийці і набираєте воду, будьте пильні. Відвернувшись на кілька хвилин, ви ризикуєте виявити калюжу на підлозі. Якщо ви встановили на злив донний клапан, будьте уважні при закритті та відкритті пробки, включенні та вимкненні змішувача. Для страховки рекомендується купувати умивальник або мийку з переливом.

Вгору