Кількість
|
Вартість
|
||
|
Що таке бойлер, його призначення
Бойлер - це пристрій для нагрівання води, повністю автоматизований. Має різні форми, округлі, квадратні, плоскі чи витягнуті. Кріпиться можуть як вертикально, так і в горизонтальному положенні (окремі моделі). Бойлери розрізняються за способом нагрівання, особливостями кріплення та об'ємом. Також за типом покриття: склопорцеляна, емаль, титанова емаль, нержавіюча стать. Ще за принципом дії: проточні та накопичувальні.
Призначення агрегату - забір води, нагрівання, підтримання необхідної температури. Використовується як для домашнього (квартира, заміський будинок, дача), так і громадського користування (бари, ресторани, сауни, офіс). Завдання таких пристроїв - постачання гарячої води користувачу у повністю автономному режимі.
Електричний бойлер
Нагрівання води в такому приладі відбувається за допомогою ТЕНу. Пристрій: ємність з нержавіючої сталі (або вище перерахованих матеріалів) циліндричної форми, з округлими торцевими сторонами. У всіх видів однакова внутрішня форма, попри зовнішні відмінності зовнішньої оболонки. Така форма продумана для рівномірного розподілу тиску усередині. Ця ємність, утеплена зовні пінополіуретаном, або поролоном, укладена в пластиковий або металевий корпус. Всередині ємності, встановлюється ТЕН, заливний патрубок (на кінці з розпилювачем струменя, щоб уникнути перемішування холодної та нагрітої рідини), вихідний патрубок (кінець якого досягає верхньої частини ємності, для забору гарячої води), терморегулятор, і магнієвий анод (призначений для нейтралізації накипу ). Слід додати, що в електричних бойлерах використовують два види ТЕНів, «сухі» і «мокрі». Відмінність у тому, що сухий нагрівач розташований у спеціальному корпусі, впаяному в бойлер, а мокрий розташовується безпосередньо всередині ємності у водному середовищі.
Газовий бойлер
Основна конструкція мало чим відрізняється від електричного. Єдина кардинальна відмінність, це вид палива та система нагріву. Нагрівання здійснюється за допомогою газового пальника, розташованого в нижній частині пристрою. Продукт горіння, пройшовши крізь спеціальну систему «лопаток» встановлених у наскрізній трубі ємності, що проходить по центру, нагріває стінки труби, а та, у свою чергу,воду. Далі згорілий газ виходить у витяжну трубу. Якщо в електричному бойлері регулювання температури відбувається за допомогою електронних датчиків, то тут автоматикою подачі газу. У деяких моделях, автоматикою керує електрична система.