Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
Укр

Підвісні унітази

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Статистика свідчить, що, перебуваючи вдома, ми найбільше часу проводимо у ліжку, на кухні та… на унітазі. Отже, вибір зручного і надійного «фаянсового друга» надзвичайно важливий для нашого світовідчуття та душевної рівноваги. Адже якщо довкола панує гармонія, то і у внутрішній світ вона приходить набагато легше. Сантехнічним трендом останніх десятиліть стали підвісні унітази, які буквально змінили як зовнішній вигляд санвузла, а й конструктивний підхід до розміщення санітарної техніки.

Підвісний унітаз та його особливості

 Від звичного сантехнічного виробу підвісний унітаз відрізняється відсутністю опорної частини. Біла чаша ніби ширяє над підлогою, прикріплена до стіни тильним кінцем. Бачок, труби та інші не надто естетичні елементи системи ховаються за фальшстіною, видимою залишається лише чаша з сидінням та панель з кнопкою зливу води. Санвузол, обладнаний підвісним унітазом, відразу набуває елегантного, стильного вигляду. Але щоб зрозуміти, як досягається це враження, необхідно заглянути за шар плитки та розібратися у внутрішньому пристрої підвісної системи.

Конструкція підвісної системи для унітазу

Сяюча глянцем чаша - лише верхівка айсберга, основа якого ховається всередині стіни. Система підвісного унітазу включає:

 • інсталяцію - міцну сталеву раму, яка кріпиться до стіни або до підлоги і приймає на себе вагу сантехніки та людини, що сидить;

 • зливний бачок прямокутної форми, що кріпиться на раму та обладнаний спеціальним люком для доступу всередину у разі поломки;

• кнопку змиву – досить складний пристрій, який передає зусилля натискання від кнопки до бачка;

 • унітаз без опорної ноги, що передбачає підвісний монтаж

. Це обов'язкові елементи, без яких не обійтися, якщо ви встановлюватимете підвісний унітаз у себе вдома. Розглянемо їх докладніше.

Інсталяція - що це таке

 Надійно закріпити унітаз прямо на стіні неможливо з низки технічних причин. Конструктори знайшли для цієї проблеми витончене і просте рішення, запропонувавши використовувати спеціальний каркас, що несе. Він отримав назву інсталяції, оскільки на нього встановлюються всі функціональні елементи ватерклозету. Каркас виготовляють із сталевого профілю, покритого антикорозійною фарбою. Йому не страшна підвищена вологість. Інсталяція розрахована на значні вагові навантаження: вироби відомих європейських компаній витримують вагу до 400-500 кг, деякі навіть до 800 кг. Існує два види інсталяцій:

• блокова - призначена для настінного монтажу і використовується тільки при закріпленні унітазу на стіні, що несе, з міцного матеріалу - бетону або цегли;

• рамна — вертикальна рама на двох горизонтальних опорах, яка кріпиться до підлоги і стіни. Висоту рами вибирають, виходячи з особливостей санвузла та вимог монтажу. • Рамна інсталяція не залежить від матеріалу стіни і може бути встановлена ​​в будь-якому місці, навіть у центрі санвузла, якщо з'явиться таке бажання. Зате блокова дозволяє виграти трохи вільного простору, оскільки має більш компактні розміри. • Як правило, інсталяція продається в комплекті з бачком, оскільки важливо, щоб ці вироби поєднувалися між собою за розмірами та іншими конструкційними нюансами. • Бачок підвісного унітазу • Навіть такий звичний для нас елемент ватерклозету, як зливний бачок, у підвісній системі має власний характер. Як правило, він виготовляється з міцного пластику, але деякі виробники пропонують металеві бачки з антикорозійним покриттям. За формою він є пласким прямокутником, ширина якого відповідає ширині інсталяційної рами. Сучасні бачки розділені навпіл перегородкою, що дозволяє використовувати лише половину води, тим самим заощаджуючи цінний природний ресурс. Усередині встановлено надійну зливну систему з поплавком, на яку виробник дає гарантію терміном 5—10 років. Усі її елементи зсередини покриті спеціальним складом, що запобігає осіданню вапняного нальоту, завдяки чому суттєво підвищуються їх довговічність та працездатність. Крім того, бачок обов'язково обладнується дренажним отвором на випадок, якщо поплавець вийде з ладу. Вода, що надходить в бачок, через дренажний отвір витікатиме в унітаз, щоб не допустити переливу і затоплення. Кнопка змиву

У підвісній системі кнопка змиву зі зрозумілих причин монтується окремо від бачка, на фальшстіні, що приховує інсталяцію. Споживач бачить лише декоративну панель із однією або двома клавішами. За своєю конструкцією кнопка може бути:

 • звичайною, з єдиною кнопкою, при натисканні якої відбувається злив усієї води в бачку;

 • економічною  з дводольною клавішею: натискаючи на одну половину, ви зливаєте всю воду з бачка, при натисканні на іншу – лише половину води;

 • економічною з функцією «старт-стоп»: перше натискання відкриває злив, друге - закриває, тобто кількість води, що зливається, ви регулюєте самостійно. Зв'язок клавіші із системою зливу здійснюється за допомогою пневматичного приводу, спеціального важеля або тросика.

 Підвісні унітази та їх особливості

 При виборі моделі унітазу рекомендується не тільки виходити з його зовнішньої привабливості, але й враховувати функціональні особливості, які значною мірою залежать від матеріалу, форми чаші та інших нюансів конструкції.

З чого виготовляють підвісні унітази

В даний час виробники випускають сантехніку з різних матеріалів, що задовольняють якнайширший спектр споживчих запитів.

Сантехнічний фаянс

 Для виготовлення підвісних унітазів бюджетного сегменту використовується якісний сантехнічний фаянс - пористий керамічний матеріал, покритий стійкою, міцною глазур'ю. Сучасні глазурі мають  поверхню,що відштовхує бруд, тому легко миються з використанням будь-яких дезінфікуючих засобів.

Сантехнічна порцеляна

 Найбільш вдалим матеріалом для виготовлення підвісного унітазу визнано сантехнічну порцеляну. Цей керамічний матеріал має високоміцну і дуже гладку поверхню, завдяки чому виглядає солідно та елегантно. Завдяки відсутності пір на поверхні не накопичується бруд і не утворюється наліт. Всі забруднення можна видалити за мінімальних зусиль, з використанням широкого асортименту миючих та дезінфікуючих засобів.

Загартоване скло

 Скляний унітаз - ефектний, але дуже дорогий сантехнічний прилад. Як правило, такі вироби випускають дуже невеликими серіями або виготовляють індивідуально на замовлення дизайнерської студії. Виглядають вони як мінімум незвично, проте вимагають постійного і досить складного догляду, адже навіть краплі води, що засохли, на поверхні скла надають неохайного вигляду примхливій сантехніці.

Нержавіюча сталь

Унітаз з нержавіючої сталі виглядає незвичайно і брутально, тому такі моделі використовуються в інтер'єрах «індустріального» стильового напрямку: лофт, хай-тек, індастріал і т. д. Виріб характеризується практичністю і неперевершеною довговічністю, а зусилля технологів дозволяють зробити його малошумним. Нержавіючий унітаз легкий і простий у догляді. При мінімальному інженерному доопрацюванні його внутрішні порожнини легко вбудовуються сучасні високотехнологічні аксесуари.

Полімербетон, акриловий мармур

 Різні види штучного каменю використовуються для виготовлення дизайнерських унітазів, тобто виробів, що випускаються в одиничному екземплярі або малою серією. Як правило, вони мають оригінальний дизайн і ефектно виглядають в інтер'єрі, досить довговічні і цілком надійні, проте обходяться своїм власникам дуже недешево.

Акрил

Підвісний унітаз з акрилу має невелику вагу, чудовий зовнішній вигляд і порівняно доступну ціну. Антибактеріальне покриття перешкоджає появі неприємного запаху, гладка поверхня легко миється та не накопичує вапняних відкладень. Єдиний недолік матеріалу - невисока довговічність: через 7-8 років його зазвичай доводиться замінювати.

Розміри підвісних унітазів

Розмір чаші унітазу особливо важливий для власників невеликих квартир, де санвузол не відрізняється просторими габаритами. Залежно від довжини чаші підвісні унітази поділяються на три групи:

• компактні — не більше 54 см, які ідеально підходять для малогабаритних квартир;

 • середні - від 55 до 60 см, що становлять основну частку асортименту;

• великі – від 61 до 70 см, зручні для людей з обмеженими можливостями або призначені для просторих санвузлів. При виборі моделі обов'язково слід враховувати розміри чаші, співвідносячи їх із габаритами санвузла та дизайнерськими особливостями решти сантехніки.

Дизайн унітазу

 Дизайнерське рішення — важливий чинник, який дуже впливає на вибір сантехніки. Традиційною формою для чаші є овал або напівовал. Серед виробів верхнього цінового сегмента чимало моделей має практично круглу форму. Завдяки відсутності кутів, вони вважаються найбільш травмобезпечними. До того ж округлу або овальну чашу легше мити, так як у неї немає внутрішніх кутів, в яких може накопичуватися бруд. Однак споживачі тяжіють до різноманітності, тому багато виробників сантехніки пропонують унітази різних форм: прямокутні, краплеподібні і т. д. Не представляє складності відшукати підвісну модель незвичайної форми, якщо цього вимагає втілення вашої дизайнерської ідеї. Колірна гамма теж досить широка. Хоча більшість моделей виконуються у традиційному для сантехніки білому кольорі, виробники пропонують вироби та інші відтінки, від ніжних пастельних тонів до радикально чорного кольору.

Будова чаші унітазу

 Існує три основні різновиди чаші унітазу, залежно від її внутрішньої будови: тарілчаста, лійчаста та козиркова. Найбільш гігієнічною вважається чаша у вигляді воронки, проте через високий рівень води під час відправлення потреб у ній утворюється багато бризок, і це подобається далеко не всім. Такі унітази популярні в США, а у нас найбільш вдалими визнані козиркові моделі зі спеціальною поличкою , що захищає від розбризкування.

Конструкція змиву

 В унітазах традиційної конструкції вода для змиву надходить із отвору в задній частині чаші, тому потік не завжди досягає передньої стінки, яку доводиться мити металевою щіткою. Ще одним її недоліком є ​​підвищене утворення  бризок. Така система змиву називається прямою, або горизонтальною. Сучасні моделі, як правило, обладнуються зворотною або круговою системою змиву. У верхній частині чаші, близько до обідка, виконано ряд невеликих отворів, розташованих по всьому колу та під нахилом. Потоки води, що протікають через них, закручуються спіраллю і омивають всю внутрішню поверхню чаші. Крім якісного очищення, зворотний змив характеризується мінімальним утворенням бризок та малошумністю. Крім того, така система економічніше витрачає воду.

 Додаткові аксесуари

Існує ряд додаткових аксесуарів та пристроїв, які зроблять користування підвісним унітазом ще зручнішим та безпечнішим для вас та вашої родини.

• Кришка із мікроліфтом. Пристрій для плавного опускання кришки значно подовжує термін служби сидіння. У той же час, кришку легко знімати для миття.

• Вбудований біде. Конструкція складається з додаткової ємності із вбудованим підігрівачем води, висувної трубки з форсункою-фонтанчиком та електронного керуючого блоку. При натисканні клавіші трубка висувається з-під сидіння, а блок керування подає підігріту воду в форсунку.

• Аерація змиву. Завдяки спеціальному устрою вода насичується повітряними бульбашками і ефективніше омиває стінки чаші. Для повноцінного змиву потрібно набагато менше води, ніж зазвичай

. • Підігрів сидіння. У холодну пору року набагато приємніше опускатися на тепле сидіння, температура якого дорівнює або трохи вище за температуру тіла.

• Повітряний рушник. Після використання біде включається вентилятор з підігрівом, що подає потік теплого повітря, що обсушує вологу.

 Догляд за підвісним унітазом

 Способи підтримки гігієни в санвузлі, обладнаному підвісним унітазом, абсолютно не відрізняються від догляду за звичайною сантехнікою. Як мінімум раз на тиждень чашу та кришку, а також підлогу та стіни в санвузлі потрібно мити з використанням спеціального дезінфікуючого засобу. Для поточної підтримки чистоти використовують круглу металеву щітку, яка  зазвичай розташовується поруч із пристроєм.

 Плюси та мінуси підвісного унітазу

Як правило, говорячи про переваги підвісних унітазів, їх власники згадують насамперед:

 • акуратний вигляд санвузла: естетику приміщення не псують заховані за фальшстіною труби та арматура;

 • візуальне збільшення простору: відкрита підлога створює відчуття простору навіть у невеликій та тісній ванній кімнаті;

• легкість прибирання: вимити підлогу, стіни, та й сам унітаз набагато простіше за відсутності ніжки, що створює у санвузлі важкодоступні зони;

 • економія води: більшість моделей оснащується сучасними економічними кнопками та круговим змивом;

• малошумність: оскільки бачок захований усередині стіни, шум води, що набирається, практично не чутний.

 У той же час не можна забувати про чинники, які для когось можуть стати аргументами проти встановлення підвісного унітазу. Насамперед це висока вартість як самої сантехніки, так і обладнання для монтажу: інсталяції, кнопки та ін.

 Сам монтаж теж недешевий, адже самотужки, як звичайний унітаз, підвісну систему змонтувати складно, а праця кваліфікованих сантехніків оплачується досить високо. Не варто забувати і про те, що всі комунікації будуть заховані за фальшивою стіною, і в разі протікання доведеться демонтувати перегородку, щоб дістатися пошкодженої ділянки. Звичайно, ви можете і навіть повинні залишити в стіні оглядовий люк (в якості якого зазвичай виступає зйомна панель кнопки змиву), проте іноді прорив труби трапляється далеко за межами доступної ділянки. Фахівці радять використовувати для монтажу комунікацій поліпропіленові труби, що з'єднуються за допомогою зварювання, оскільки вони є найбільш надійними. Втім, сучасні сантехнічні системи досить добре захищені від поломок та протікання. Їхній життєвий цикл обчислюється двома-трьома десятиліттями, тому вони просто не встигають виходити з ладу в проміжку між капітальними ремонтами у квартирі чи будинку.

 Якщо ви оберете для свого санвузла підвісний унітаз, то за умови сумлінного монтажу сантехніка служитиме вам вірою та правдою, поки не настане час для чергового оновлення інтер'єру ванної кімнати.

Вгору